OKI Fantomi osvajači Sarajevo Open 2010!

U nadasve uzbudljivoj utakmici za prvo mjesto, ekipa OKI Fantomi je izvojevala pobjedu nad iranskim timom Iran Tobacco Company i time osigurala titulu osvjača turnira Sarajevo Open 2010. Iako je konačni rezultat 3:1 prilično ubjedljiv, do pobjede se nije došlo lako. Nakon jučerašnje jako teške utakmice protim selekcije Rusije, izabranici Ševke Nuhanovića su krenuli ofanzivno u prvom setu protiv Iranaca. To je rezultiralo i furioznim rezultatom 25:10. Nakon toga je došlo konsolidacije u Iranskim redovima, ozbiljnije i sigurnije pa se gotovo cijelo vrijem igralo na bod-dva razlike. U trećem setu krajnje neizvjesno, kod rezultata 24:23 za Irance, Fantomi poravnavaju, ali onda uz dvije greške Iranci ipak dolaze do jednog osvojenog seta. U četvrtom odlučujućem setu Fantomi uigrano igraju na razliku i u završetku pobjeđuju sa 25:23, tj. 3:1 u setovima.
Nakon utakmice, uslijedilo je i uručivanje pehara najboljim ekipama. Pobjednički pehar je i ovaj put preuzeo kapiten Adnan Manko.